Kekik suyu ile zayıflama yorumlarım

şu kekik var ya şu kekik Allah bu bitkiyi insanlığa resmen armağan etmiştir. manyak bir bitki bu kekik inanın ! ben kekiğin üstüne (ve sarımsak) başka bir şey tanımam abi 🙂

yıllardır kekik kullanırım, yaptığım makarnanın sosuna (sarımsak ve kekik) atarım, hastalanmamak için günde bir bardak kekik suyu içerim, diş eti çekilmesini önlemek adına gene bu karışımı tüketirim vesaire…hep kekik, hep kekik daima kekik… hem ucuz bir şey, hemde olağan üstü faydalı ee daha ne oldu ? yani benim her zaman kekikle işim var dostlar 🙂

şimdi ben burada size kekiğin faydalarını anlatmayacağım, kekiğin faydasını öğrenmek istiyorsanız şu linki tıklayabilir ve detaylı bir araştırmanın içine dalabilirsiniz. benim bu yazımda üzerinde kısaca ve kaba hatlarıyla durmak isteğim mesele, kekik suyu ile zayıflama oluyor mu olmuyor mu ? işte bu soruya kendi üzerimden cevap vermemeye çalışmak.

bir çoğumuzun evinde kullanılan kekiğin suyu ile inanılmaz derecede hızlı ve sağlıklı zayıflayabilirsiniz. keskin ve hoş kokusu ile severek tüketilen kekik suyu ile nasıl zayıflayabileceğinizi sizler için araştırdım. kekik suyunun en bilinen özelliği mikrop gebertici 🙂 olmasının yanında yağları yakıcı özelliğidir. hastalanmak istemeyen günde bir bardak kekik suyu içecek. özellikle kış aylarında bunu alışkanlık haline getirmek lazım.

zayıflamak isteyen insanlar genelde spora yönelir, bu tartışılmaz bir gerçek ! ancak doğru bitkilerinde en az spor kadar kilo vermeye yardımcı olduğunu bugün modern tıp bile kabul etmiştir. işte zayıflamaya yardımcı olan bu bitkilerden bir tanesi de bildiğimiz şifa kaynağı kekiktir. yaz aylarının yavaş yavaş kendini hissettirmesiyle birlikte “plaj günleri” yavaş yavaş başlayacak dolayısıyla kış mevsiminde alınan fazla kiloların hızla verilmesi lazım, öyle değil mi ? fazla kilolarından memnun olmayan bayanlar, kekik suyu tüketerek almış oldukları kiloları hızla verebilirler.

“yağ yakımını kolaylaştırmasının yanı sıra metabolizmayı da hızlandıran kekik suyunu nasıl hazırlamayız, kekik suyunu ne şekilde kullanarak kilolarımızdan hızlıca kurtulabiliriz” diye soruyorsanız işte cevabımız, kekik suyu ile nasıl zayıflanır ? kekik suyu ile kilo verme yöntemi; buyurun efendim :

kilo vermek için kullanacağımız kekik suyunu nasıl hazırlamalıyız ?

Geniş bir tencerenin içine 1-2 bardak su, küçük bir tencereye de 2-3 tutam taze kekik koyun. Küçük tencereyi geniş tencerenin içine koyun ve tencere kapağını tersten koyarak, suyu ateşte 1 saat kaynatın. Kaynadıktan sonra kekik suyunuz hazır olacak.

NOT: Hazırlanan kekik suyunun tadı acı olacağı için bu tattan hoşlanmayacak kişiler kekiğin içine limon ve 2 adet domates ekleyebilir. İlk önce domatesleri ekleyip sonra limon sıktıktan sonra 5 dakikada suyun karışmasını bekleyin. Bekleme işlemi bittikten sonra tüketebilirsiniz.

peki kilo vermek için kullanacağımız kekik suyunu ne zaman tüketmeli-içmeliyiz ?

araştırmalar şunu göstermektedir ki, zayıflamak için kullanılan kekik suyu, öğün aralarında aç karna tüketilmeli yani aç karna içilmelidir. ŞUNA DİKKAT : yemeklerden önce aç karna içilmesi gereken kekik suyunu içtikten ortalama 1 saat içinde kesinlikle bir şey yemiyoruz ve içmiyoruz; ki, içtiğimiz kekik suyu vücudumuzda görevini başarıyla yerine getirsin…

zayıflamak için önerdiğim kekik suyu karışımını ben günde bir fincan içiyorum. efendim her şeyin fazlası zarar diye bir laf var ki gerçekten doğru bir laftır bu laf. her şeyin fazlası zarar. her gün bir fincan kekik suyu içmeniz hem zayıflamanıza yardımcı olacak hemde sizi hastalıklardan koruyacaktır.