Huawei mate 20 lite telefonu 2 gün şarj etmeden kullanıyorum

huawei mate 20 lite telefon aldım, öyle memnunum ki anlatamam. ayfonun kendini beğenmiş hali, ürünlerine yaptığı inanılmaz zamlar ve ha keza devletin aldığı korkunç vergiler neticesinde “insanlık” olarak ucuz telefon arayışına girdik. ha bu arada ayfonun piyasaya yeni çıkan modellerini millete “gagalamak” için eski telefonlarını “güncelleme” bahanesiyle bozup yavaşlatması gibi mide bulandırıcı şeylere hiç girmiyorum.

hayatta ayfondan vazgeçmem diyor ve android işletim sistemiyle dalga geçiyordum ama büyük konuşmamak lazım işte… Allah insanı söylediği laflarla imtihan eder.

geçen ay huawei mate 20 lite satın aldım. yalan yok kullanırken biraz zorlandım. öyle ya ! yıllarca ayfon kullanmış biri olarak bu kadarcık zorlanmam normal. zaman geçtikçe alıştım telefona…öyle rahat ve basit ki giderek hoşuma gitmeye başladı. kendi kendime android işletim sistemine haksızlık etmişim dedim.

hakkikaten öyle ! android aşmış kendini bilader 🙂

neyse konumuz bu değil…

konumuz, söz konusu telefonun şarjının kaç gün dayandığı ?!.

huawei mate 20 lite telefonda en memnun olduğum özelliği bataryanın iki günde bir şarj ediliyor oluşu. elimde telefon sürekli karıştırıyorum (oyun oynamam) haberlere bakıyorum, youtube video izliyorum, whatsapp yazı yazıyorum, konuşma yapıyorum, maillerime bakıyorum filan…yani telefonu aktif kullanıyorum. buna rağmen şarjı bitmiyor. önceden neydi lan öyle ? ayfonu günde bir iki defa şarj ediyordum.

ayfonun tahtı sallanmaya değil, yıkılmaya başladı… çok da iyi oldu. şımarıklığı hiç sevmem. 16,17 bin liraya telefon mu olur lan ? hayırdır abi ne satıyon sen ya ?