Bosch condense 2000 kombi yorumları

2020 mart ayında gitti gidiyor adlı web sitesinden bir tane bosch condense 2000 kombi satın aldım. söz konusu tarihte “gitti gidiyor kazananlar kulübüne” üye olduğum için bosch condense 2000 kombiyi 3029 liraya satın aldım.
işi bilen herkes kombiyi bedavaya satın aldığımı söylüyor. söz konusu ürünü, piyasada satılan aynı marka-model diğer kombilerin aksine ucuz fiyata aldık almasına ama kombiyi monte edeceğimiz yerde bacanın kısa kalması yüzünden 250 lira daha ekstradan baca uzatmasına para bayıldık. böylelikle kombiye ortalama olarak 3300 lira ödemiş oldum. aslına bakarsanız piyasa fiyatının gene altında bir rakam bu.

bosch condense 2000 kombi malum olduğu üzre bir bosch ürünüdür. bosch condense 2000 duvara monte edip her türlü montaj işlemini bitirdikten sonra yetkili servisi çağırmalı ve garantisini başlatmalısınız. yetkili servis geldiğinde herşey (duvarda 2 amperlik sigorta ve kutusu bile) hazır olacak. şunu söylemek istiyorum; diğer markaları bilmiyorum ama bosch kombinin yetkili servis tarafından garanti altına alınması için bacalar orjinal olacak.

evet !

işte bu yüzden gittim 250 lira kombi baca uzatmasına para bayıldım ben. aynı ölçüde ve aynı işi yapan baca uzatmasını ikinci elden (üstelik sıfır gibi) 20 liraya alırdım. ama alacağım bu baca orjinal bosch baca uzatması olmayacağı için yetkili servis kombiyi garanti kapsamına sokmayacaktı. bu bakımdan kombinizi taktığınız yerde kombi bacanız kısa geliyorsa orjinal bosch baca uzatması kullanın. kesinlikle servis garantiye almaz kombinizi. yetkili servis geldiğinde ilk iş olarak elinde tornavidayla bacayı sökmek oldu. bacayı söktü ve orjinal mi değil mi diye içine baktı.

bizim sağlığımız içinmiş (!)

gelelim bosch condense 2000 yorumlarıma

kombi gayet şık. kullanılan malzemeleri şöyle bir incelediğimde kaliteli ve sağlam malzemeler ve temiz işçilik. en önemlisi ise çalıştığında o kadar az ses çıkıyor ki şaşırdım gerçekten.

benim kombim balkonda değil evin içinde. yani balkonda filan olsaydı çıkardığı ses o kadar önemli olmayacaktı ama kombi evin içinde olduğu için fazla gürültülü çalışmaması lazım. eski kombim hermetik bir kombi idi ve hayvan gibi gürültü yaparak çalışıyordu.

bir kombiden insan ne bekleyebilir ki ? uzun ömürlü olsun, az gaz harcasın ve sessiz çalışsın filan; işte hepsi bu kadar…

bosch condense 2000 tam yağuşmalı bir kombi değil. bosch condense 2000 yarı yoğuşmalı bir kombidir. tam yoğuşmalı kombi ile arasında “tüketim” anlamında ne kadar fark var bilmiyorum. şayet  aynı markanın tam yoğuşmalı kombisini satın almak istiyorsanız bosch condense 2500 modelini satın alacaksınız. arada 500,600 lira fark var. ben bosch condense 2000 aldım çünkü ev ufak bir ev. 1+1 daire. alt tarafı evin içinde küçük küçük 4 tane (banyo havlupan dahil) petek var. aslında satın almış olduğum bosch condense 2000 bile bana fazla geliyor 🙂

bosch condense 2000 garantisi 3 sene. mart 2020 tarihi itibarıyla ek garanti yaptırmak isterseniz 4 yıllık ek garantiyi 900 liraya (kampanyalı fiyat) yaptırabilirsiniz.

söz konusu fiyat 01.01.2020 – 31.12.2020 tarihleri arasında geçerlidir.
2 ve 4 yıllık ek garanti paketlerini kapsamaktadır.
kampanyalı fiyatlar yeni devreye alınan kombiler için ilk çalıştırma tarihi itibariyle 35 gün içinde geçerlidir.

kombinizi garantisini yukarıda fiyatlar üzerinden uzattığınızda mesela 4 yıllık uzatmada 4 tanede yıllık bakım hakkı kazanmış oluyorsunuz.

şu anda bosch condense 2000 fiyatı bence iyi. bu fiyata alınabilecek en mantıklı ürün bu diye düşünüyorum. eğer ürünü gitti gidiyor üzerinden satın alacaksanız satının karnesini iyice inceleyiniz. insanlar tarafından düşük puan verilmiş bir satıcıdan kesinlikle ürün almayınız. sonuçta satın almış olduğunuz ürünün fiyatı 3000 liranın üzerinde, dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum.

sonuç olarak şunu söyleyebilirim:

ben bosch condense 2000 memnun kaldım ve ürünü size tavsiye ediyorum. inşallah bozulmaz ve yetkili servisi elemanın dediği gibi “güle güle kullanmak” nasip olur 🙂