Sustalı bıçak nereden alınır ?

sustalı bıçaklar bana göre birer sanat eserleridir. duruşunda bir karizma vardır 🙂 soğuk ve etkileyici bir şeydir sustalı bıçaklar.

sustalı bıçakları öyle kafanıza göre cebinizde taşıyamaz evinizde bulunduramazsınız. kanuni olarak suçmuş bu. bana komik geldi. neden ? şunun için komik geldi; herkesin evinde koca koca ekmek bıçağı var, bu bıçaklar sustalı bıçaktan hem daha büyük hemde daha tehlikeli. koskoca bir ekmek bıçağının yanında ufak bir sustalı bıçağı çok masum kalır bana göre.

sustalı bıçakları yasaklama fikri gençler arasında olumsuz etkisi yüzenden. yoksa benim gibi tipler bu bıçağı alıp ne yapacaklar. ben bu bıçağa bir savunma ya da saldırı aracı olarak değil tamamen bir sanat eseri olarak değerlendiriyorum. kendine özgü ürküten soğuk bir havası var.. tabi benim kastettiğim hakiki manada sustalı bıçaklar. öyle çarşıda pazarda yol kenarında zencilerin sattığı 20,30 liralık boktan bıçaklardan söz etmiyorum. ucuz fiyata sağda solda satılan dandik ve bir halta yazamaz sustalı bıçakları cebinizde taşırken yanlışlıkla düğmesine bastığınızda aniden bir tarafınıza saplanabilir. düşünsenize otobüste metroda cebinizde bu adi sustalı bıçaktan var. eğiliyorsunuz ve birden mekanizma devreye girerek cebinizde açılıyor ve bacağınız kanıyor. milletin size nasıl baktığını hayal edin; rezillik.

tamamıyla el yapımı orjinal bir sustalı bıçağının fiyatı; sıkı durun, 20 bin dolara kadar çıkıyor. ve bunun çok da büyük bir piyasası var. koca koca adamlar sustalı bıçak sevdalısı. dedim ya bu bir tutku. inanın cebimde param olsa hiç düşünmeden orjinal bir sustalı çakıya 20 dolar basarım 🙂

hakiki sustalı bıçak arayan bunu türkiye’de bulamaz. yurt dışında özellikle italya’da hakiki sustalı bıçak satan dükkanlar vardır. türkiyede bol bol sahte çakma sustalı bıçak dolu.

bu bıçak ünlü mafya babası al capone atfedilmiş bir bıçaktır aslında. kimi rivayetlere göre al capone abimiz dünyaca ünlü alcatraz hapishanesinden kaçarken sustalı bıçakla 8 gardiyan öldürmüştür. bu bilgi bana biraz sallamasyon geliyor. tıpkı bruce lee’nin 3 sene daha yaşasaydı vücuduna kurşun işlemeyecekti sözü gibi. kafadan kontak tiplerin, çoluk çocuğun uydurduğu laflar bunlar.

sustalı bıçaklar kesmek için değil delmek, batırmak için imal edilmişlerdir. yani direk öldürmek ya da kurbana büyük zarar vermek için tasarlanmışlardır. saf çelikten imal edilmiş bu bıçak, ince uçlu sivrice ve insan tenine çok rahatlıkla batabilen bir yapıya sahiptir. bazı modelleri insana dahada zarar vermesi için burgulu olarak imal edilmişlerdir.

sustalı bıçak satın almak isteyenler bu işi türkiye’de yapamazlar. ben hakiki sustalı bıçakların türkiye’de satıldığına ihtimal vermiyorum. öyle karadenizli ömer amcanın 2 metrekarelik dükkanında üç beş alet edevatla olacak iş değil bu iş. ama sustalı bıçakların çakmasını her yerde bulabilirsiniz. cami önlerinde, eminönünde, yol kenarlerında duran zencilerde filan

5 yorum

Yorumlar kapatıldı.