Ptt ortak atm mi ? ptt kartla hangi atmlerden para çekebiliriz ?

ptt ortak atm hangi bankalar, ptt kart ziraat bankamatik çalışır mı, ptt kart ile hangi bankalardan para çekilir, ptt ortak atm para çekme ücreti, ptt kart başka bankamatik ??? bu soruların cevabı yazımızda..

müthiş bir yenilik bu.. eminim bir çok insan biliyordur ama ne yazık ki ben daha yeni öğrendim bu işi 🙂

efendim konu ne ?

konu şu, ptt ortak atm mi ? yani ptt kartımızla hangi atmlerden komisyon ödemeden para çekip yatırabiliyoruz ?

ptt atm

hemen lafı dallandırıp budaklandırmadan kısa ve net cevap verelim, ptt kartınızla bütün kamu bankalarına ait atmlerden tek kuruş komisyon parası ödemeden para çekebilir, para yatırabilir ve bakiye sorabilirsiniz.

diyelimki yolunuz bir yere düştü (ne bileyim işte anadolunun bir köyü mesela) cebinizde ptt kartı var ve size acil para lazım ama etrafta hiç ptt atmsi yok… ve gece olduğundan ptt kapalı yani ptt girip para çekme şansınız yok. etrafa bakıyorsunuz kamu bankaları var sadece. peki nedir bu kamu bankaları ? yani ptt kartımızla hangi bankalara ait atmlerden komisyon ödemeden para çekebilir ya da para yatırabiliriz ?

ziraat bankası atm

aşağıda bulunan bütün kamu (devlet) bankalarından ptt kartınızla hiç bir komisyon ödemeden para çekebilir, ptt hesabınıza para yatırabilir ve ptt hesabınızda bulunan bakiyeyi sorgulayabilirsiniz.

halkbank atm
  • ziraat bankası ATM’lerinden
  • vakıfbank ATM’lerinden
  • halkbank ATM’lerinden
  • ptt’nin kendi ATM’lerinden
  • vakıf katılım bankası ATM’lerinden
  • ziraat katılım bankasıATM’lerinden
  • emlak katılım bankası ATM’lerinden

bilindiği gibi türkiye sınırları içerisinde en fazla şube ve atm sayısı ziraat bankasına ait. ziraat bankası tartışmasız ülkemizdeki en büyük bankadır ve sahibi devlettir. her yerde, her köşe başında ve hemen her noktada ziraat bankasına ait bir atm var diyebiliriz. para çekmek için size sadece sadece ziraat bankası atm’si mi lazım ? tabi ki hayır ! ptt kartınızla para çekmek için sadece ziraaat bankasının atm’si gerekmiyor… diyelim ki bir yakınınız da halkbank ya da vakıfbank atm’ si var.. hemen takın ptt kartını bu atm’ye ve hiç bir komisyon ödemeden ptt hesabınızda bulunan paranız  günlük nakit para çekme sınırı (genelde günlük ya 1500 ya da 2000 liradır) dahilinde anında çekin.

vakıfbank atm

yazımızın başındada söylediğim gibi bu insanlık adına gerçekten çok önemli bir şey. emeği geçen herkesi kutluyorum ve halkın yakından ilgilendiren ve halkın yaşamını kolaylaştıran daha başka yeniliklerde bekliyorum.