En iyi silikon markası hangisi ?

onu bunu bilmem ben ! inşaat ve dekorasyon gibi işlerde ucuz mal almayacaksın, ucuz mal kullanmayacaksın. inşaat ve dekorasyon işleri ciddi işlerdir. kullandığınız malzemeyi bir kere alırsınız ve yerine takarsınız. taktıktan sonra çıkartamazsınız. diyelim ki çıkartınız, başınıza öyle büyük belalar alırsınız ki bir daha tövbe edersiniz. mesela fayans, laminat, yer altı boruları filan yani bunları çoğaltabiliriz. düşünsenize defolu fayans aldığınızı ve zamanla çatladığını ya da su tesisatında kullanılan plastik su borularının en adisini kullandığınızı ?!

sista silikon

silikonda böyle bir şeydir işte ve hatta dahada önemlidir.

silikonla genelde cam, fayans, metal gibi şeyler yapıştırırız. şu silikon var ya şu silikon… bunu kim bulmuşsa ne iyi etmiş. inşaat malzemeleri arasında hemen her malzemenin ayrı bir önemi ve değeri vardır ve tabi ki her malzeme kendi çapında önem arzeder. bu bakımdan en önemli inşaat malzemesi şudur diyemem de silikon en önemli inşaat ve dekorasyon malzemelerinin başında gelir derim. silikonun o kadar fazla kullanım alanı vardır ki anlatamam…

silikonun iyisi hatta en iyisi olacak. 

sista şeffaf silikon

en iyi silikon markası ülkemizde sista marka silikondur. bazı yurt dışından ithal olarak ülkemize gelen alman malı silikon markaları da vardır ve bunlar sista marka silikondan bile daha kaliteli ürünlerdir ama ülkemizde satılmadığı için ben bunların isimlerini verip kafa karıştırmak istemiyorum.

5 liraya 10 liraya satılan silikonlar var 🙂 şaka gibi. evet inanın 5 liraya silikon satıyorlar. koca bir tüp silikon 5 lira olur mu kardeşim ? 5 liraya 10 liraya satılan silikonlardan ne hayır gelir ? düşünsenize 10 liraya satın aldığınız bir silikonla duvara bir boy aynası yapıştırdığınızı !? ne kadar tehlikeli bir şey ! 10 liralık silikonla duvara yapışan bir ayna ya da herhangi bir malzeme aradan 1 ay geçtikten sonra yapıştırdığınız yerden kopar ve hatta bazen hiç tutmaz ertesi gün bırakır.

ben burada sista marka silikonun reklamını yapmak için yazı yazmıyorum. kullanıp memnun kaldığım ve kaliteli olduğuna inandığım her şeyin reklamını yaparım ayrıca… neden yapmayayım ki ? adamlar 10 numara bir silikon üretmiş tabi ki reklamını yapacam.

sista ürünleri

sista marka silikonu henkel firması üretiyor işte kendi web sitelerinde sista marka silikon hakkında dedikleri:

Sista, dayanıklı, güvenilir ve yüksek performanslı çözümleriyle silikon, mastik ve PU köpük kategorilerinde 50 yılı aşkın bir süredir profesyonel çözümler sunuyor.

Sista markalı mastikler ve silikonlar derzler arasına uygulandığında farklı alanları veya malzemeleri birbirine bağlayan ve derzi yalıtarak en iyi sonucu garanti eder.

Sista PU köpükler ise, daha geniş derzlerin ve derin boşlukların doldurulmasında kullanılarak bu derzleri en iyi şekilde doldurur, yalıtır ve benzersiz yapışma sağlar.

sista markasının bir çok silikon çeşidi bulunur; şeffaf, beyaz, renkli, köpük yani 10 larca değişik ürün grubu vardır.