İkinci el buzdolabı motoru nereden satın alınır ?

ikinci el buzdolabı motoru nerede bulunur ?

nedendir bilmiyorum aklıma ikinci el buzdolabı motoru hakkında bir yazı yazmak geldi. kim bilir belkide bu yazıyı yazmama sebep; geçenlerde buzdolabının arkasını temizlemek için kurcalağım motorun bozulması durumunda “ne yaparım” sorusu kendime sormamdı.

ikinci el buzdolabı motoru genelde zor bulunan bir parçadır. buzdolabı motorları genelde hurdacılarda bulunur.

hurdacılarda bulunan çıkma buzdolabı motorları, buzdolabı parçalanmak suretiyle elde edilirler. işi bilen hurdacılar buzdolabı motorunu hurda olarak satmazlar. buzdolabı motoruna ihtiyacı olan birinin ağına takılmasını beklerler ve 10 liralık bir motora 100 lira para isterler.

buzdolabı motorlarını toptan olarak satan yerlerde vardır. bu gibi yerler hurdacılardan ve toptan hurda buzdolabı satan yerlerden (bu yerler süresi dolmuş beyaz eşyalarını satan devlet daireleri, özel sektörler filan) mal alan daha büyük ölçekte işletmelerdir.

çıkma ya da ikinci el buzdolabı motoru satın alırken dikkat edilecek hususlar ?

ikinci el buzdolabı motoru satın almadan önce fişe takıp deneyiniz.

çıkma buzdolabı motoru satın almadan evvel monte edeceğiniz buzdolabı uygun bir motor olup olmadığını kontrol ediniz. motorun üzerinde seri numarası yazar. bu bilgilerin değiştirmek istediğiniz motorla aynı olmasına ya da yaklaşık değerler taşımasına dikkat ediniz bunu kendi kafanıza göre yapmayınız yani bir bilenden akıl alınız.

ikinci el çıkma buzdolabı motorlarının fiyatı ne kadar ?

sağlam ve çalışan çıkma bir buzdolabı motorunun fiyatı modeline göre değişiklik arzeder. ikinci el buzdolabı motorlarının fiyatı 20 liradan başlar 500 liraya kadar yükselir.

1 yorum

  1. fakir komşuma çıkma 134 a gazlı buzdolabi motoru almak istiyorum.gazını ve taktırmasını ben üsslendim.çalışan bi 134 agazlı motor bana gönderin 05325243674 2 kapılşı intesit

Yorumlar kapatıldı.