Visco yataklar sağlıklı mı ?

alıp kullananların bir kaç ay sonra kurtulmak istediği bir yataktır visco yatak.

bizim insanımız genelde sağlıklı olan şeyleri kullanmaz, yemez ve giymez… gider en sağlıksız ürün neredeyse onu alır ve kullanır, üstelik avuç dolusu da paralar verir. bu, hemen her şey için geçerlidir; ekmeğin düzgün olanını alır, sebzenin en yakışıklısını alır, markette satılan ürünün en güzelini (!)  alır vesaire. kendisine reklam dünyasında ne pompalanıyorsa, gözüne ne sokuluyorsa araştırmadan etmeden alır ve kullanır onu.

bizim memleketimizde tüketiciyi bilinçlendiren hiç bir kurum ve kuruluş yoktur. marketlerde satılan “çöp” gıdaları denetleyen hiç bir kurum ve kuruluş yoktur. marketler çöp gıda diye tabir ettiğim şeyleri halka satar ve devletin bir yetkilisi de kalkıp bu adamlara haddini bildirmez.

sahipsiz geldik, sahipsiz gidiyoruz !

gelelim visco yataklara…

genellikle yeni evli çiftler bir hevesle söz konusu yataktan satın alır. konu komşuya “ben visco yatak aldım” der. yeteri kadar havasını attıktan ve aradan 3,4 ay kadar gibi bir zaman geçtikten sonra da bir sürü para vererek satın aldığı visco yataktan kurtulmak için çareler arar. 3 bin 4 bin liraya satın aldıkları yatakları ölü soyucu ikinci elcilere 200,300 liraya satarlar.

hiç bir şeyden de ders almazlar !

visco yatak, üzerine yatıldığı anda insanı “büyüleyen” bir yatak çeşididir. ilk başlarda rahat ve konforlu gelen bu yatak zamanla insanı aşırı derecede rahatsız etmeye başlar. hele hele bel ağrıları çekip de visco yatak satın alan insanlar büyük pişmanlık yaşar.

visco yatakta yatıp da sabah uyanan kişiler yorgun uyanır… leş gibi terlemiş bir şekilde kalkar. sanki bu insanın üzerinde gece boyunca iri bir fil oturmuştur. ayrıca visco yatak kokuda yapar ve ısınır !

visco yatağa yatan bir kişinin bel kısmı aşırı derecede yatağın içine gömülür. insanın fiziki durumu ve doğası bu kadar “gömülmeyi” rahatsızlık olarak algılar. bu nedenle bel ağrısı çekip de visco yatak kullanan bir kişinin bel ağrıları azalacağına giderek artar.

insanoğlu geleneksel yöntemlerden vazgeçmemeli… tabi ki burada gidip de tahtanın üzerinde uyuyun demiyorum. benim burada söylemeye çalıştığım mesele, birilerinin cebine para girsin diye bir sektör oluşturuldu. bu sektör (visco yatak sektörü) süslü kelimelerle insanları avlıyor, uzay teknolojisi deniliyor, bilmem ne deniliyor…

kısaca özetleyecek olursak visco yatak bana göre 5 para etmez bir eşyadır. evime kesinlikle sokmam, üzerinde kesinlikle yatmam.