Whatsapp rahatsız etme özelliği çalışmıyor, telefon android !

whatsapp malum olduğu üzre dünyanın 1 numaralı haberleşme aracıdır. whatsapp bu güzel hizmeti sunar ama karşılığında 5 kuruş para almaz. herşey bedavadır. yazışma, konuşma, görüntülü arama; herşey ! whatsapp’ın bizim türk şirketlerinin elinde olduğunu düşünsenize ? kelle başı 100 ya da 500 kayme alırlar.

işte mynet mail’in durumu !

önceden bedava olan mynet mail hizmetini şimdi paralı yaptılar 🙂 işin daha da pis tarafı mynet mail adreslerini paralı yapmadan evvel ne kadar mail adresi varsa (1,2 aylık kullanılmayan mail adreslerini bile) sildi. silince ne oldu ? adamın banka hesabına mynet mail adresi tanımlı diğeri mynet mail adresiyle başka bir üyelik açmış bunun gibi bir sürü durum yani… mail adresi silince adamcağız gitti bedava kullandığı mail adresini para vererek yeniden aktifleştirip kullanmaya başladı (tabi bu arada yıllardır kullandığı mail adresi başkası tarafından alınmadıysa) bunun adı nedir sizce ?

Allah whatsapp başımızdan eksik etmesin ve bizi böyle fırsatçıların eline düşürmesin diyorum ben. işte bu yüzden benim hiç bir şeyim bu adamlara ait değildir çünkü bunların yarın öbür gün ne yapacakları belli değil. mis gibi google varken ne işim olur bu adamlarla ?

konumuz bu değildi ama kısaca üzerinde durmak istedim.

konumuz şu arkadaşlar: android’de whatsapp rahatsız etme modu yok ! ya da ben bulamıyorum. günlerce telefonumu kurcaladım (telefonum huawei mate 20 lite) ama bulamadım.

telefonumu gece rahatsız etme moduna alıyorum. rahatsız etme moduna aldığımda sadece telefonumda bulunan kişiler beni arayabilir. telefon rehberimde olmayan numaralar beni aradığında telefonum çalmıyor ve ben gece vakti rahatsız olmuyorum.

daha önce iphone kullanıyordum ve telefonumu rahatsız etme moduna aldığımda whatsapp’dan bir bildirim gelse de ses çıkmıyordu ama şu an böyle bir durum söz konusu değil. huawei mate 20 lite telefonumu rahatsız etme moduda aldığımda whatsapp bir bildirim geldiğin de telefondan ses çıkıyor (bildirim sesi) ben bu sesi (telefonum rahatsız etme modunda iken) duymak istemiyorum.

yok abi ! interneti aradım taradım yok ! bunun çaresi yok. anlamadım gitti bu işte ?!

adam geceyarısı whatsapp mesaj atıyor “tınnn” diye ses çıkıyor ve ben uyanıyorum. telefonumu komple kapatabilir ya da tamamen sessize alabilirim ancak rehberimde bulunan kişiler arasında ailem var ve insanın başına 50 türlü hal gelebilir diye telefonum 24 saat açıktır benim.

ne yapacaz ne edecez ? bir fikri olan varsa yorum kısmına yazsın lütfen.