Türkiye finans tfx kaç gram altın alınır satılır ?

tfx denilen şey, türkiye finans katılım bankasına ait altın ve döviz alım satım uygulamasıdır. söz konusu uygulamayı google play ya da apple store indirip akıllı telefonunuza kurduğunuzda değerli maden ya da dolar alıp satabilirsiniz.

tfx ne avantajı var ?

tfx uygulamasından altın ya da döviz alıp satacaksanız öncelikte türkiye finans bankasında bir hesabınız bulunması ve bu hesabınızda para olması gerekiyor. hesabınızda para var ise google play ya da apple store söz konusu uygulamayı indirir ve telefonunuza kurarsınız ve daha sonra sisteme giriş yaparak hem dolar hemde altın satın alabilir ya da satabilirsiniz.

tfx uygulaması üzerinden satın alacağınız dolar ya da altın, piyasanın en ucuz altın ya da doları olacaktır. çünkü altın ve döviz alımlarında tfx size çok düşük bir makas aralığı ile alış ve satış yapma olanağı sağlayacak. yani bankanın aldığı komisyon diğer bütün banların altında. merak edenler için hatırlatmakda fayda var: tükiye finans tfx uygulamasında olan makas aralığı kuveyt türk katılım bankasından bile daha azdır.

tfx kaç gram altın alınıp satılır ?

tfx’den altın satın alacaksanız en az 32 gram altın satın alabilirsiniz. yani 31 gram altın alamazsınız ! aynı şekilde; diyelim ki tek kalemde 100 gram altın satın aldığınız…32 gram, daha sonra 32, daha sonra 32 gram daha sattınız… hepsi 96 gram etti ! geri kalan 4 gramı buradan yani tfx üzerinden satamazsınız ! elinizde kalan 4 gramı satmak için bunu 32 grama tamamlamanız lazım. ya da 4 gram altını son sattığınız 32 grama ekleyip hepsini 36 gram yaptıktan sonra satmalısınız.

geriye kalan 4 gram altını türkiye finans bankasının tfx uygulaması yardımıyla değilde bankanın kendi mobil uygulamasından satabilirsiniz. ancak bankanın kendi mobil uygulamasında makas aralığı tfx’den çok fazladır. bu durumda zarar edebilirsiniz. bu bakımdan tfx uygulamasıyla altın alıp satarken gramajlarınızı çok iyi ayarlamanızı öneriyorum.