n11.com kupon satışı aldatmacası

n11.com kupan satışı aldatmacası ! dinleyin, kulak verin dostlar…

n11.com diye bir site var. gittigidiyor.com‘a rakip olmaya çalışıyor. ancak bu site yani n11 gittigidiyor ile asla boy ölçüşemez. neyse…

n11.com adlı e-ticaret sitesi her yıl 11 kasım yaklaşmadan evvel kendi çapında etkinlikler düzenler. n11 sitesinin düzenlemiş olduğu bu etkinlik kapsamında halka bedava kuponlar, “para ile satılan kuponlar” dağıtırlar (!) nümayiş, heyecan o biçim.
ben böyle şeyleri hiç merak etmem. hiç de ilgimi çekmez… ama bir arkadaşım elinde telefonuyla oynarken ne yalan söyliyeyim benimde dikkatimi çekti. arkadaşıma ne yaptığını sordum ?

bana n11.com sitesinden kupon satın almaya çalışıyorum dedi.

nasıl oluyor bu iş diye sorunca başladı anlatmaya.

mesela 33 liraya 333 liralık kupon satıyorlar ve 11 kasım gecesi 333 liralık bir eşyayı satın alıyorsun. yani 333 liralık bir eşyayı 33 liraya satın almış oluyorsun.  (daha farklı fiyatta kuponlarda var ve fiyat gerçekten de çok iyi)
hımm gayet iyi bir şey eğer işin içinde yalan, hile, hurda ve kandırmaca yoksa !
sabah telefonumu saat 9’a kurdum. tam dokuzda elime telefonu aldım ve hızlı bir şekilde bahsedilen kuponu almaya çalıştım. maalesef ilk denememde başarısız olmuştum. ama 1 saniyede nasıl bütün kuponlar bitti anlamış da değilim ? ki ben interneti hızlı kullanan ve bir çok şeye hakim biriyimdir. kuponu şayet ben alamıyorsam inanın başka biriside alamaz, bu kadar iddialıyım yani.

ertesi gün oldu… gene aynı saate bu sefer masaüstü pc nin karşısına geçtim (masaüstü pc’ler pek tabi ki mobil telefondan daha hızlıdır) seri bir şekilde kuponu sepete eklemeyi başardım ve şimşek hızıyla kredi kartı bilgilerimi girdim ve ödemeyi yaptım. o anda n11.com’un sistemi sebebi bilinmez bir şekilde beklemeye başladı. paranın çekilip çekilmediğini kontrol etmek için enpara.com hesabıma girdim, paranın çekilmiş olduğunu gördüm ve kuponu kaptım diye sevindim. ama kazın ayağı öyle değil tabi işin içinde neler dönüyor bilmiyoruz 🙂

sistem hala satın alma işlemi başarıyla tamamlandı şeklinde bir uyarısı vermiyor. iyi de kardeşim parayı çektiniz !

hemen anladım, üçkağıt dönüyor ! hayatımda nefret ettiğim en iğrenç şey dalaveradır.

sistem parayı çektikten sonra hatayı verdi 🙂 böyle bir şey olmaz. ben yüzlerce kez internet sitelerinden alış veriş yapan biriyim inanın böyle saçma bir hata ile hiç karşılaşmadım. sistem niye hata verdi o da belli değil. parası çekilen bir şey nasıl hata veriyor anlayan buyursun açıklasın ? 5 dakika sonra enpara hesabımdam çekilen para yok oldu gitti. yani hiç bir surette para çekilmemiş görünüyor. şaka gibi 🙂

rezil bir oyun kurgulamışlar.

sopanın ucuna bir muz bağlarsın da bir aşağı bir yukarı indirerek karşındaki maymunu oynatırsın ya !.. içinde bulunduğumuz durumun o maymundan farkı yok.

amacım artık kupon filan almak değil. ertesi gün tekrar aynı şeyi denedim ve gene aynısı oldu.

veremeyeceğin ve hatta VERMEK İSTEMEDİN BİR KUPONU neden verecekmiş gibi davranıp insanları kandırıyorsun eyy n11.com

adamların bahaneleri hazır !

diyorlar ki, efendim aaa, eee, ııııı, şeyyy, işte sistemde aşırı yoğunluk oldu o yüzden kilitlendi.

n11.com DİNLE:

MADDE 1 – o zaman alt yapını  güçlendireceksin
MADDE 2 – boyundan büyük işlere kalkışmayacaksın
MADDE 3 – kredi kartından para çekildiği anda satın alma işlemi bitmiş ve NOKTALANMIŞTIR. bilmiyorsanız öğrenin !

alibaba.com sitesi sevgililer gününde ilk 1 saat içinde 3,4 milyar dolarlık satış yapıyor. tek bir siteyle !!! sorun var mı asla ! milyonlarca insan aynı andan siteye giriyor alacağı ürünü alıyor ve ödemesini yapıyor tek bir hata ve yok. bunlar 100,200 kişiye bile hizmet vermekten aciz ! ama piyasaya öyle abartılı reklamlar kasıyorlar ki bunları görende hakikaten bir “şey” sanıyor.

zamanımı çaldınız ve beni boşuna sinirlendirdiniz.