Otobanda motor kullanmak yasaklanmalı mı ?

yasakçı biri değilim ama bir mesele toplumun sağlığını ilgilendiriyorsa yasaklanmasını isterim. ne olursa olsun umurumda da değildir.

toplum sağlığı yani toplum dediğimiz “insanlık” her şeyin üzerindedir. kişilerin keyfine göre hareket edip diğer insanları sinirlendireceği, hayatını riske sokacağı, bir diğerini baskı alıp taciz edeceği bir “şey” değildir bu toplum. “toplumda” yaşama kuralları ve yaşama kültürü vardır. bu kurallar manzumesi öyle deftere kitaba gelecek şeylerde değildir, orada burada yazmaz yani… ne yani, ne yazacak ki Allah aşkına ! manyak gibi motor kullanma, insanların hayatını ve kendi hayatını riske sokuyorsun mu diyecek ? böyle bir şeyden bahsetmeye gerek var mı peki ? deli misiniz siz abi ?

stresli bir hayattan, koşturmaktan, trafik belasından zaten bıktık, usandık.

trafikte ilerliyoruz, dur kalk zaten sinirler gergin… birden yol açılıyor ve hızlanmaya başlıyoruz. yanımızdan bir motor geçiyor… insan gibi kullandığı yok bindiği şeyi; tabiri caize hayvan gibi hareketleri var. mermi gibi bir anda önüne fırlamalar, makas atmalar, daracık yerlere girmeye çalışarak arabaya sürtmeler, arabanın aynasını kırmak filan… şimdi ne olacak, hıı ? e benimde sana bir şey yapmam lazım değil mi !? e kusura bakmada bende veli ya da Peygamber sabrı da yok ki.

çoluğu çocuğu vardır, bekleyeni, sevdiği vardır diyorum ve atıyorum öfkemi içime; vurup devirip leş gibi sermiyorum yere motoruyla birlikte kendisini. ama emin olun benim gibi sabırlı insanlar yok trafikte. adamın aynasını kırmayı, sağ kapıya hareket halindeyken sürtmeyi bırakın, yan baktın diye ateş edip insan öldüren megalomanyak tipler var bu şehirde. bu cümleden olarak musti der ki ;

yavaş kullanın şu altınızda ki b.ku bilader. bırakın, içinize şeytanın kaçmasına izin vermeyin. astronot gibi ağır ve sakin bir hayat yaşamak inanın ömrü uzatıyor. sakin olmak ve yavaş yavaş yaşamak lazım, keyifle ve huzurla…

motor kullanırken şu her yerde duyduğunuz sloganı hiç aklınızdan çıkartmayın; bizi bekleyenler var ! sevgiliniz olmayabilir, bekli evli de değilsinizdir; dolayısıyla çocuklarınız da yoktur ama anneniz ve babanız var. yani birileri sizi bekliyor değil mi ? işte bu bakımdan bırakın boş beleş artislik yapmayı adam gibi kullanın motorunuzu. ben işinde gücünde efendi gibi motor kullanan insanlardan hiç rahatsız olmuyorum. benim gibi bir sürü insanı sinirlendiren şeyin ne olduğunu siz anladınız !

bakın, yazıma eklediğim şu yukarıda ki resimler hiç hoş görüntüler değil. hep birlikte ders alalım lütfen ! bu işin harbiden şakası yok. ya altta ki videoda yaşanan kazalara ne demeli ?