Avrupa yakasından siyami ersek hastanesine nasıl gidilir ?

avrupa yakasında yaşıyorsanız ve siyami ersek hastanesine gidecekseniz size çok harika ve hiç trafik belasına yakalanmadan bir güzergah bilgisi vereceğim.

bu arada benim vereceğim güzergah bilgisi metro ile ulaşımı içeriyor. yani metrobüs ile söz konusu hastaneye nasıl gidilir gibi sorular bu yazımda cevapsız kalacaktır.

hastanede işi olan bir kimsenin ya yakını hastadır ya da kendisi hastadır. bu bakımdan geçmiş olsun dileklerimi sunduktan sonra lafı evirip çevirmeden hemen meseleye girelim.

efendim; avrupa yakasından siyami ersek hastanesine nasıl gidilir sorusuna vereceğim cevap evvele yanikapı metro istasyonuna ulaşmakla başlar. bilindiği gibi istanbul’un bir çok yerinde bulunan metro istasyonları yenikapı metro istasyonuyla entegre halindedir. yani başakşehir’den yerin altına girdiğinizde yenikapıya metroyla gelirsiniz… aynı şey hacıosman içinde geçerli, hacıosmandan binin zaten son durak yenikapıdır.  ben bir şekilde yenikapı metro istasyonuna geldiğinizi varsayıyorum…

evet, yenikapıdayız… hiç vakit kaybetmeden marmaray’a biniyoruz ve ayrılık çeşmesi durağında iniyoruz yani son durakta. ayrılık çeşmesi ile siyami ersek kalp hastanesi yürüme mesafesi olarak 700,800 metredir. ayrılık çeşmesinde indikten sonra (hangi yöne doğru ilerleyeceğinizi indikten sonra birine sorun) tatlı bir yokuş çıkarsınız (hastane solunuzda kalacaktır) ve zaten koskoca hastaneyi görürsünüz. işte hepsi bu kadar.

yenikapıya bir şekilde geliyorsunuz ve sadece marmaray’a binip ayrılık çeşmesi durağında iniyorsunuz, indikten sonra 700,800 metre yürüyerek hiç bir şekilde trafik belasına yakalanmadan siyami ersek hastanesine ulaşmış oluyorsunuz…

şayet avrupa yakasından siyami ersek hastanesine metro değilde otobüs ya da taksi gibi araçlarla ulaşmak isterseniz hele birde trafiğin yoğun olduğu bir saatine denk gelirseniz hapı yutarsınız ona göre.

hiç risk almaya gerek yok, en iyisi metroya binip de gitmek.

işte aşağıda resmini ve ayrılık çeşmesi ile siyami ersek arasında ki mesafeyi haritada paylaşıyorum

 

1 yorum

  1. Ayrılık çeşmesi istasyonu kapalıydı bir aralar. Marmarayın en son durak üsküdardı. şimdi gene eskisi gibi oldu yani en son durak ayrılık çeşmesi. Evet yazarın dediği gibi aradaki mesafe fazla uzun değil 5 dakikada ayrılık çeşmesinden siyami erseğe gidilir.

Yorumlar kapatıldı.