Beylikdüzü spotçular çarşısı nerede nasıl gidilir ?

istanbul’un spotçularını gezmeye devam ediyoruz.. bilindiği gibi istanbul’da belli başlı spot eşya satan dükkanlar vardır. bu büyük spotçuların başında yenibosna spotçular çarşısı ve topkapı spotçular çarşısı gelir. söz konusu 2 spot pazar neredeyse istanbullular tarafından en fazla bilinen ve alım satım yapılan yerlerin başında gelir. anadolu yakasında da bir çok spotçu bulunur ancak biz bu yazımızda beylikdüzü spotçular çarşısından söz etmeye çalışacağız.

beylikdüzü spotçular çarşısı nerede ve buraya nasıl gideriz ?

büyükçekmece konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden beylikdüzü spotcular çarşısı gelmektedir. insanlarımız söz konusu spotçular çarşısına tekirdağ’dan bile gelip ürün satın almaktadır. ama fiyat konusunda beylikdüzü spotçular çarşısının öyle ahım şahım bir fiyat politikası izlediği filan yoktur. koçtaş gibi kurumsal firmaların sattığı ürünlerle arasında hiçde bir fark bulunmaz. spot malın ucuz mal olması gerekirsen beylikdüzü spotçular çarşısındaki fiyatlar hiçde ucuz değildir.

insanlar beylikdüzü spotçular çarşısına giderler buradan ucuz fiyata ev eşyası satın almak, cazip fiyat imkanlarından yararlanmak isterler bunun içinde bir sürü yok kat edip zahmete girerler ancak beylikdüzü spotçular çarşısına gittikleri vakit fiyatları gördüklerinde büyük hayal kırıklığına uğrarlar. mesela bir çekyat; istikbal ve bellona gibi kurumsal firmalarda ortama 1000 liraya satılmakta iken beylikdüzü spotçular çarşısında çekyat fiyatları bu fiyatın 50 lira 100 lira daha düşüne satılmaktadır hele bazı spotçular 2000 bin liraya çekyat satmaktadırlar.

yukarıda toplu taşıma araçları ile beylikdüzü spotçular çarşısına nasıl ulaşacağınız gösteren bilgileri paylaştık. beylikdüzü spotçular çarşısına toplu taşıma araçlarıyla gidebilir ve eşya satın aldığınızda orada bulunan nakliyecilerden ücreti karşılığında eşyaların taşınmasını talep edebilirsiniz. ama ben sizin yerinizde olsam beylikdüzü spotçular çarşısına tanıdık bir bakliye aracıyla giderim.

aşağıda söz konusu bölgeye gitmenizi sağlayabilecek bir harita yerleştirdim.